אימון הורים

אימון הורים

הורות היא המקצוע החשוב ביותר בחיינו!

המטרה שלנו היא לבנות בית חם עם עמוד שדרה ערכי ויציב כדי להקנות לילדים תחושת בטחון, אהבה ואת הגבולות הנחוצים להם כדי להתפתח באופן בריא וטוב.

אנחנו משקיעים שנים רבות ברכישת השכלה, לימודים והשתלמויות בכדי להגיע למומחיות בתחומי עבודתנו. באופן מפתיע, את התפקיד החשוב ביותר של חיינו אנחנו עושים בלי שום הכשרה או הכנה. יום בהיר ומרגש במיוחד, אחרי 9 חודשי ציפייה, אנחנו מקבלים את תואר ההורות שמתלווה אליו גם אחריות רבה – לגדל את ילדינו שמחים, בריאים ומוכנים לחיים הבוגרים.

זאת משימה מורכבת ומאתגרת ואם אין לנו את הכלים הנכונים וההבנה של הצרכים הפסיכולוגים של ילדינו אנו הרבה פעמים מוצאים את עצמו במצבים מאתגרים מאוד, מתוסכלים מהתנהגות שלילית של ילדינו ולא מצליחים לבנות יחסים טובים המבוססים על שיתוף פעולה, הקשבה ואמון. אנחנו הורים אכפתיים, אוהבים ומשקיעים ועדיין חווים לעתים קרובות תסכול וחוסר אונים. זה לא חייב להיות כך!

כאן בדיוק נכנס אימון והדרכת הורים. זהו תהליך ייחודי שעוזר להורים ליצור אווירה משפחתית נעימה ומעצימה המבוססת על הערכים עליהם הם רוצים לגדל את ילדיהם בעזרת כלים אפקטיביים מתוך פסיכולוגיה קוגניטיבית אינדיווידואלית של אדלר.

נושאים שנעסוק בהם בתהליך:

יצירת אווירה משפחתית נעימה ורגועה

יציאה ממאבקי כוחות אינסופיים ועידוד שיתוף פעולה מצד הילדים

התמודדות נכונה עם מריבות בין אחים

הצבת גבולות לילדים תוך שמירה על יחסים טובים

חיזוק סמכות הורית יחד עם פיתוח עצמאות ואחריות של ילדינו

התמודדות עם הקונפליקטים במשפחה תוך שמירה על תקשורת מכבדת ומקרבת

דרכים לחיזוק ביטחון העצמי של הילד

ועוד שאלות ונושאים שמעסיקים אתכם

מבנה התהליך:

זהו תהליך קצר וממוקד של 12-16 מפגשים שבועיים אשר תפור לצרכים הייחודיים של משפחה ונותן כלים פרקטיים וידע תוך עיבוד של סיטואציות משפחתיות יומיומיות וזיהוי אתגרים אישיים וזוגיים של ההורים.